Çalışma Saatleri : 9.00-20.00 (Pzt-Cmt)
Müşteri Destek: +90 (312) 212 43 12

KİMYASAL FEELING

KİMYASAL FEELING

Kimyasal peeling organik meyve asitlerinden elde edilen çeşitli kimyasal solüsyonların cildin üst tabakasına uygulanması yöntemiyle ciltte soyulmaoluşturan bir tedavi yöntemidir.

Kimyasal peeling için sıklıkla cildin yüzeyel ve orta kısmına ulaşabilen glikolik asit, pürivik asit, trikloroasetik asit, laktik asit ve salisilik asit tercih edilir.

Glikolik Asit; şeker kamışından elde edilen ve çok hızlı hareket edebilen küçük moleküle sahip bir asittir. Ölü tabakanın atılımına yardımcı olup; yeni, taze ve canlı hücreleri arttırarak cildi yeniler. Cilt lekelerini giderir. Aynı zamanda antioksidan ve nemlendirici özellik de gösterir.

Salisilik Asit; yağlanmayı azaltarak cildi yeniler. Aynı zamanda anti – aging etkisi sayesinde kırışıklıkları azalmasınaleke giderici etkisi sayesinde de düzensiz cilt tonunu dengelemeye yardımcı olur.

Laktik Asit; cilt yüzeyindeki ölü hücre tabakasını ciltten uzaklaştırır. Anti – aging etkisi sayesinde ince çizgi ve krışıklıkların giderilmesini sağlar ve cilt bariyerini güçlendirir. Ayrıca ciltteki su kaybını engelleyerek mevcut nem düzeyinin artışına neden olur.

Pirüvik Asit; bal, sirke, elma ve fermente meyvelerden elde edilen bir asittir. Yeni kolajen üretimini artırarak anti – aging etki sunar ve kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur. Daha dolgun bir cilt görünümü oluşturur.

Kimyasal Peeling Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

Ciltte matlaşma ve kabalaşma varsa,

Gözenekler genişse,

Akne(sivilce) lezyonu varsa,

Yaşlanma nedeniyle gelişen ince kırışıklıkta,

Güneşe bağlı gelişen foto yaşlanmada,

Cillte elastikiyet kaybı varsa,

Lekelerde (melesma, post inflamatuar hiperpigmentasyonda) tercih edilmektedir.

Kimyasal peeling seansları iki hafta aralarla toplam 4 – 6 seans uygulanabilir. İşlem sonrası kızarıklık, cilt renginde açılma veya koyulaşma görülebilir. İşlemden sonra güneş koruyucu krem kullanılmalıdır. İşlem kış mevsiminde yapılmaktadır.