Çalışma Saatleri : 9.00-20.00 (Pzt-Cmt)
Müşteri Destek: +90 (312) 212 43 12

BOTOX

BOTOX

BOTOX

Clostridium Botulinum adı verilen bir bakterinin oluşturduğu protein yapısında bir maddeden yararlanılarak üretilmektedir.Bu bakterinin oluşturduğu madde, kaslarda geçici ve kısmi hareket azlığı yapmaktadır. Bu sayede, özellikle yüz bölgesinde bulunan mimik kaslarına yapılan BOTOX uygulamaları ile söz konusu kasların sadece hareketi ile ortaya çıkan kırışıklıkların yok edilmesi veya en azından daha da derinleşmesinin engellenmesi mümkündür. İnjeksiyon çok ince uçlu iğneler yardımıyla yapıldığından, genellikle ağrısız bir işlemdir. Botox uygulamasında önemli olan mimiklerin tamamen kaybolmaması ve kişinin ifadesi değişmeden çizgilerin olduğu yerlerde gerginlik sağlanabilmesidir. Uygulama için herhangi bir yaş sınırı yoktur.

Yüz bölgesi dışında; aşırı terleme tedavisinde koltuk altı bölgesine, el ve ayak içlerine uygulanabilir.

İlk uygulamada 5-6 ay kalıcılığı vardır; fakat sonraki uygulamalarda kalıcılık süresi    10-12 aya kadar çıkmaktadır. Aşırı koltuk altı terlemesi olan kişilerde Botox uygulaması, kişinin ilkbahar ve yaz mevsimini rahat ve konforlu geçirmesini sağlayacaktır.

Kronik migren hastalarında da kullanılmaktadır.Kronik migren hastalarında kullanımı da onay almıştır Kronik migren hastalarında kullanımı da onay almıştır