Çalışma Saatleri : 9.00-20.00 (Pzt-Cmt)
Müşteri Destek: +90 (312) 212 43 12

Kalıcı makyaj, çeşitli renkteki özel anti alerjik boya pigmentlerinin cildin üst deri diye tarif edilen epidermis bölgesinin yarı kalıcı olarak boyanması işlemidir. Kalıcı makyaj uygulamasını dövme uygulamasından ayıran en önemli özellik; pigmentlerin uygulandığı tabakanın dövmenin uygulandığı tabakadan farklı olması ve kullanılan boya pigmentinin inorganik bileşenlerden oluşmasıdır. Dövme işleminde dövme boyası; epidermise değil, daha alt tabaka olan dermal tabakaya bırakılır, bu nedenle dövme ömür boyu ciltte kalır.
Kalıcı makyajda ise pigmentler epidermise bırakıldığı için; hücreler kendini yeniledikçe, kullanılan pigmentin içeriği organik olduğundan vücuttan atılır. Bu nedenle uygulamanın dayanıklılık süresi kişinin yaşam şekli, metabolizma yaşı, sigara kullanımı, ilaç kullanımı, cilt tipi gibi pek çok farklı etkene göre değişkenlik gösterir. Kalıcı makyaj uygulamasında; kalıcı eyeliner ve kalıcı dipliner kullanım süresi en uzun olandır. Bu süre kişiden kişiye değişiklik gösterebilmekle birlikte 1 ile 3 yıl arasındadır.
Eyeliner
Dipliner
Microblading
Pudralama
Lipliner
Antalya Kalıcı Makyaj

Kaş Kontürü (Microblading – Micropigmentasyon – Pudralama)
Farklı nedenlerle dökülmüş veya seyrelmiş kaş kıllarının yerine, doğal görünümü koruyarak ve özel cihazların yardımıyla uygulanan, Japon tekniği ile yapılan kaş çizme metoduna Microblading denir. Bu işlemin en çok kaşları dökülmüş-seyrelmiş kişiler veya kaş yapısı istediği şekilde olmayanların tercih ettiği bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Kişiye özel,tek kullanımlık iğnelerle doğal kaş kılına benzeyen kıllar çizerek derinin altına boya enjekte edilmesiyle uygulanır. Bu nedenle Microblading veya Micropigmentasyon uygulamasında kullanılan boyalar tamamen doğal bitki köklerindeki pigmentten üretilmektedir. Elde edilen görüntü doğal kaş kılından ayırt edilmemelidir. Bu tekniğin; sürekli kaş farı veya kalemi kullanma zorunluluğundan kurtulma, suya dayanıklı olma, istenilen yüz ifadesine sahip olma ve uzun süre kullanabilme gibi önemli avantajları vardır.
Profesyonel kalıcı makyaj uzmanları tarafından bilinçli bir şekilde uygulandığında, sağlık açısından hiçbir zararı yoktur. Kişinin tarzına ve yüz yapısına göre doğru çizim yapılması çok önemlidir.
Ön çizim yapılıp, kaş şekli belirlendikten sonra Microblading uygulaması yapılır. 3D kıl tekniği kaş uygulaması genellikle tek seansta tamamlanır; ancak ikinci seans gerekli görülürse 15-20 gün beklenmelidir. İlk uygulandığında renk tonu koyu görünse de, gerçek tonuna ulaşması 3 haftayı alır. Doğru uygulamada kızarıklık,şişme,kabuklanma gibi durumlar söz konusu olmaz.

Microblading kaş uygulaması tekniği yarı kalıcı olarak kabul edilmektedir; cilt yapısına göre farklılık gösterse de ortalama 1 ila 3 yıl arasında değişebileceğini söyleyebiliriz. Yağlı ciltlerde kalıcılığı daha azdır.

Bu işlemin; hamileler, şeker hastaları, kanama ve pıhtılaşma bozukluğu olan hastalar ve psikolojik rahatsızlığı olan hastalara uygulanmaması gerekir. Ayrıca bu işlem, iyi bir uzmanlık ve çok iyi hijyen şartları gerektirir. Dolaylı olarak sağlığınızı ilgilendirecek olan bu uygulamayı yaptıracağınız yeri ve uzmanı titizlikle seçmenizi önemle tavsiye ediyoruz. Daha önce yapılan işleri mutlaka görmeniz önemlidir. Konusunda uzman olan kişi ve kurumlar; gerek internet sitelerinde ve sosyal medyada, gerekse yüz yüze yapılan görüşmelerde daha önce yaptıkları işlerin “Öncesi-Sonrası” fotoğraflarını paylaşırlar.
Microblading yönteminden farklı olarak; ilk uygulandığında oluşan kabuklanma dönemi geçtikten sonra kaş farı görüntüsü elde edilir. Kaşın altına yapılan bir gölgelendirme efekti işlemi olarak nitelendirebiliriz. Kalıcı kaş dolgusuna oranla, daha hafif bir dolgu tekniğine sahiptir ve keskin hatları yoktur. Bazı kaşların kıl yoğunluğu az olduğunda, kalıcı kaş makyajı pudralama tekniğini Microblading tekniği ile birleştirmemiz gerekebilir. Yakından bakıldığı zaman; iki kaşın birbirine benzemesi, yapılan kaşın şeklinin yüzünüze uygun olduğu, ve kullanılan rengin doğal kıl renginizle ve cilt renginizle uyumlu olduğu görünmelidir.

Göz Kontürü (Eyeliner ve Dipliner)
Kalıcı eyeliner uygulaması, diğer noktalara uygulanan kalıcı makyajda olduğu gibi doğal pigmentlerle uygulanır. Uygulama öncesi, silinebilen eyeliner uygulamasında olduğu gibi göz kapakları üzerinde çizim yapılır. Kalıcı eyeliner uygulaması, uygulama yapılan bölgenin hassas olması nedeniyle oldukça profesyonel ve özenli bir çalışma gerektirir.

Farklılıkları
Eyeliner ile dipliner arasındaki en temel fark, uç kalınlıklarıdır. Eyeliner daha ince uçlu iğne ile uygulanırken, diplinerda kullanılan iğne daha kalın uçludur. Daha kalın çekilen kalıcı makyaj uygulaması için dipliner kullanılır. Kullanılan boyanın sonradan yeşile veya mavimsi bir griye dönmemesi açısından, kullanılan boya pigmentinin kalitesi büyük önem taşır. Ortalama yapılış süresi bir saat civarındadır. Bu uygulamada amaç; kirpik diplerinden takip ederek ince bir çizgi ile kirpikleri daha belirgin, dolgun ve gözleri daha çekici hale getirmektir.Rimel kullanılmadığı zaman dahi gözler çekici görünmeye devam eder. İşlem öncesi uygulanacak bölge özel solüsyon ile uyuşturulduğu için işlem sırasında ağrı ve acı hissi olmaz. İşlem 1 saat kadar sürer. Yaklaşık 1 ay sonra ikinci seans uygulandığında işlemin dayanıklılık süresi artar. 2 senede bir yaptırılması yeterli olur.

Dudak Kontürü (Lipliner)
Dudak için yapılan dudak kontürü-lipliner uygulaması, genel yönleriyle, kalıcı makyaj prensiplerini taşır. Dudak çizgilerinde simetri bozukluğu ve/veya renk farklılıkları olan kişiler ve dudaklarında renk dolgusu isteyen kişiler tarafından sıkça tercih edilen bir uygulamadır. Lipliner, uzman kişiler tarafından yapılan kalıcı dudak makyajı veya çerçeve uygulaması tamamen doğal ve güvenlidir.
Cilt yapısına göre farklılık gösterse de, kullanım ömrünün ortalama 1 ila 3 yıl arasında değişebileceğini söyleyebiliriz.