Çalışma Saatleri : 9.00-20.00 (Pzt-Cmt)
Müşteri Destek: +90 (312) 212 43 12

Botoks, Botulinumtoxin kelimesinden kısaltılmış, özünü bir bakterinin oluşturduğu proteindir. Botulinum toksini, Clostridiumbotulinum ve diğer iki Clostridia türü tarafından üretilen birbiri ile benzer özellikler taşıyan yedi nörotoksinin ortak adıdır. Bilinen en güçlü nörotoksinbotulinumdur.
Botoks nedir?
Botoks, orta ve derin kırışıklıkları gidermek için yapılan ameliyatsız bir tedavi yöntemidir. Her insan genç kalmak ve kendini genç hissetmek ister. Son dönemde bunun için en çok başvurulan yöntemlerden biri botokstur.Botoks en çok nerelere uygulanır?
Güzelliğin kalıcı olması için ilk akla gelen uygulama bölgesi tabii ki yüzdür. Alındaki yatay çizgiler, iki kaş arasındaki çizgiler, göz çevresi çizgileri, ağız çevresindeki çizgiler, boyun çizgileri en çok botoks uygulanan bölgelerdir. Ayrıca kaş kaldırmak için de bayanlar bu yöntemi kullanmaktadırlar.

Botoks kimlere uygulanır?
Teknik olarak botoks herkese uygulanabilmektedir. Ancak kas problemi yaşayanlar ve hamile olanlara bu yöntem uygulanmamalıdır. Bu yöntem güvenilir olsa da tedavi sonrasında ufak problemler ile karşılaşılabilir. Kızarıklık ve baş ağrısı görünen ufak sorunlardır.
Uygulamanın yapıldığı gün o bölgeyi korumak gerekmektedir. Uzmanlar botoks yapılan gün spora, kuaföre ve saunaya gidilmemesi gerektiğini söyler. Aynı gün uyurken uyku pozisyonuna dikkat edilmelidir. Yüz üstü yatılmamalıdır. 3 gün boyunca da denize ya da havuza girilmemelidir.
Her yerde botoks yaptırılmaması tavsiye edilir. Güven vermeyen yerlerde yapılan botoks, sonrasında göz kapağı sarkması gibi problemlere yol açabilir. Uzmanlar bu tip problemlerin yöntem ile alakalı değil uygulayan ile alakalı olduğunu söylemektedir.
İstemsiz kas kasılmalarının tekrarlanması şeklinde görülen hareket bozukluklarında en etkili tedavi yöntemi botokstur.
Yüzdeki mimiklerin oluşmasını sağlayan kasların kasılmasına karşı dünyada kullanılan en etkili yöntem botokstur. Başlangıçta göz seğirmesi ile başlayıp sonrasında ilerleyebilir.

Botoks tekrar yapılmalı mıdır?
Botoksun uygulanması 15 dakika civarı sürer. Uygulama sonrasında 3 gün içerisinde görsel anlamda etkisi aynaya bakıldığında fark edilir. Birkaç hafta içerisinde de tam anlamıyla etkisi gözlemlenmektedir.

Botoks bir defaya mahsus bir uygulama değildir. Yapılan uygulamanın etkisi bir süre sonra azalmaya başlayacaktır. Yapılan uygulamanın etkisi 6-8 ay içerisinde geçmektedir.

3 Comments

 • Philip James
  Posted 20 October 2016 11:00 1Likes

  This is great! Thanks for the opportunity to find out more about yout clinic and the services. I am definitely going to contact you guys for some assistance

  • Adam Brown
   Posted 20 October 2016 11:01 1Likes

   Loved the article, and the blog overall is just great. Good luck with new project of yours

   • Cindy Jefferson
    Posted 20 October 2016 11:02 1Likes

    Please subscribe to our daily news!

Comments are closed.